Udostępnij

Mała, ale potężna aplikacja dla systemu macOS, która pomaga konwertować pliki obrazów camera raw do bardziej wszechstronnego formatu Digital Negative (DNG)

Digital Negative (DNG) to format pliku używany do archiwizacji nieprzetworzonych formatów obrazu utworzonych przez różne aparaty cyfrowe. Ponieważ formaty RAW nie są obsługiwane przez większość rozwiązań do edycji obrazów, użycie formatu DNG jest wysoce zalecane, zarówno do celów przetwarzania, jak i archiwizacji.

Adobe DNG Converter to wieloplatformowa aplikacja zaprojektowana, aby pomóc w konwersji plików RAW do formatu DNG, eliminując w ten sposób problem braku otwartego standardu dla wszystkich obsługiwanych modeli aparatów.

Oferuje obsługę dużej kolekcji modeli aparatów

Aplikacja Adobe DNG Converter jest w stanie przetwarzać surową zawartość generowaną przez niektóre z najpopularniejszych aparatów, od Casio, Nokia, Pentax, Ricoh, Samsung, Hasselblad, DJI, po aparaty cyfrowe Leica.

Zobacz - >  Stylish for Safari Mac 2.1.1

Musisz jednak pamiętać, że nie wszystkie modele są obsługiwane: możesz uzyskać dostęp do Witryna Adobe aby wyświetlić pełną listę obsługiwanych urządzeń.

Poruszanie się po programie Adobe DNG Converter jest dość łatwe: w oknie głównym należy określić folder źródłowy surowej zawartości aparatu, miejsce docelowe, ustawić regułę zmiany nazwy oraz rozszerzenie pliku wyjściowego (.dng lub .DNG).

Procedura konwersji jest prosta dzięki kompaktowemu i intuicyjnemu interfejsowi użytkownika

Ponadto w obszarze Preferencje wyświetlane są szczegóły techniczne dotyczące plików DNG, które zostaną wygenerowane: poziom zgodności Camera Raw (określa, czy plik można otworzyć w określonej wersji programu Adobe Photoshop), rozmiar podglądu JPEG, jeśli obraz jest skompresowany za pomocą stratna technologia lub jeśli oryginalny plik jest osadzony.

Zobacz - >  Dive Log DT Mac 4.5.16

Oczywiście w oknie Preferencje programu Adobe DNG Converter można dostosować ustawienia konwersji, aby upewnić się, że odpowiadają one Twoim potrzebom. Co więcej, możesz użyć aplikacji do wyodrębnienia surowych danych z cyfrowych negatywów, które mają osadzone oryginały.

Uproszczony konwerter DNG dla plików RAW z aparatu

Krótko mówiąc, Adobe DNG Converter zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do konwersji nieprzetworzonych obrazów utworzonych przez aparat cyfrowy do formatu DNG, zgodnego z formatem plików, który może być przetwarzany przez różne edytory zdjęć.

Ponadto aplikacja Adobe DNG Converter jest w stanie współpracować z dużą liczbą modeli aparatów, a jej intuicyjny interfejs użytkownika nie powinien sprawiać problemów nawet najbardziej niedoświadczonym użytkownikom.

Złożone pod

Konwerter surowy Konwerter cyfrowy ujemny Konwerter DNG Konwersja RAW Konwersja DNG

Zobacz - >  Momentum dla Chrome Mac 1.17.8

Pobierz Centra

Adobe DNG Converter jest częścią kolekcji do pobrania: Edit CRW, Convert CRW, Create DNG, Make DNG