Udostępnij

Wklej tekst i przetwarzaj go na różne sposoby dzięki tej niewielkiej aplikacji Swift, której funkcjonalność można rozszerzyć o wtyczki stworzone przez użytkownika

Co nowego w Boop 1.1.0:

Cholera. Zanim przejdziemy do informacji o wersji, chciałbym podziękować za przytłaczającą odpowiedź na Boop. Pracuję nad tą aplikacją od ponad dwóch lat i postanowiłem ją wydać, ponieważ bardzo podobało się kilku znajomym. Nie wyobrażałem sobie, że dzięki Internetowi zyska tyle miłości. Pomiędzy przesłanymi fantastycznymi PR-ami, niesamowitymi prośbami o funkcje i pojawieniem się na liście „Aplikacje i gra, którą kochamy teraz” w Mac App Store, była to bardzo ekscytująca jazda. Przeczytaj pełny dziennik zmian

Niezależnie od tego, czy jesteś programistą, czy Twoja praca polega tylko na pracy z tekstem dowolnego rodzaju, istnieje duże prawdopodobieństwo, że musiałeś go kilkakrotnie przebrnąć przez jakiś formatator online. Oczywiście nie jest to najlepszy pomysł w przypadku poufnych informacji, ani nie jest szczególnie wydajny.

Zobacz - >  cpuinfo Mac 1.4.2 - Pobierz

Właśnie dlatego powstał Boop. Przeznaczony głównie dla programistów, jest to prosty notatnik, w którym wklejasz tekst i edytujesz go na różne sposoby. Aby to zrobić, aplikacja wykorzystuje skrypty, z których wiele jest wbudowanych. Jeśli znasz trochę JavaScript, możesz nawet stworzyć swój własny, dostosowany do bardziej specyficznych potrzeb.

Po prostu popraw

W świecie, w którym wydaje się, że technologie sieciowe wkraczają do wielu naszych aplikacji komputerowych, Boop jest odświeżająco zbudowany w Swift, dzięki czemu jest lekki i wydajny. Dobrze integruje się z systemem operacyjnym i nie zużywa przy tym pamięci przeglądarki.

Aby edytować tekst, po prostu wklej go w oknie głównym. Zauważysz, że aplikacja obsługuje zarówno podświetlanie składni, jak i numerację linii, co jest świetne, jeśli lubisz kodować i takie tam. Gdy skończysz być zaskoczony, naciśnij ⌘B, aby otworzyć selektor skryptów.

Zobacz - >  Virtual Mix Studio Mac 3.1.0

Dużo skryptów

Jak każda natywna aplikacja, która unika korzystania z technologii internetowej poza przeglądarką, Boop korzysta z JavaScript w swoich wtyczkach. Dołączona jest spora ich liczba, umożliwiająca dodawanie lub usuwanie ukośników, kodowanie lub dekodowanie tekstu, konwertowanie dat, obliczanie skrótów i wiele więcej.

W zależności od tego, co musisz zrobić, po prostu zacznij pisać opis polecenia, a aplikacja dostarczy odpowiednie sugestie. Po użyciu skryptu możesz nacisnąć ⇧⌘B, aby uruchomić go ponownie. Aby wyczyścić wszystko, użyj ⌘N.

Jeszcze więcej skryptów

Chociaż Boop jest wyposażony w przyzwoitą liczbę narzędzi, wszyscy mamy szczególne potrzeby, jeśli chodzi o przetwarzanie tekstu. Pomaga poznać trochę JavaScriptu, ale tworzenie własnych wtyczek naprawdę nie jest trudne, a programista zapewnia bardzo szczegółowe instrukcje jak zacząć.

Zobacz - >  Paletro Mac 1.1.0 - Pobierz

Jeśli jesteś bardziej typu plug-and-play, możesz to sprawdzić ten folder w repozytorium GitHub projektu. Społeczność powinna dodawać nowe skrypty, które można pobrać i zintegrować bezpośrednio.

Ostatecznie Boop jest tak samo użyteczny jak zintegrowane wtyczki. Istnieje sporo preinstalowanych, ale aplikacja ma wiele innych potencjalnych zastosowań, pod warunkiem, że masz dość wyobraźni dzięki swoim wtyczkom. Możesz też poczekać, aż społeczność je utworzy, gdy aplikacja zyska na popularności.

Zapisano pod

Formatowanie tekstu Przetwarzanie tekstu Przetwarzanie tekstu Formatowanie tekstu Kodowanie skrótu