Udostępnij

Usprawnione środowisko programistyczne, które integruje inteligentny edytor kodu, pomaga analizować projekty w locie i oferuje obsługę CMake

Co nowego w programie CLion 2020.1.3, kompilacja 201.8743.17:

Ta aktualizacja rozwiązuje problem z wybieraniem i uruchamianiem wielu testów CMake Google (CPP-20039). Ponadto ta aktualizacja wprowadza akcję diagnostyczną Pokaż informacje o hostach zdalnych, która zrzuca niektóre ustawienia zdalne oraz listę nieudanych połączeń zdalnych wraz z ich ustawieniami. Przeczytaj pełną listę zmian

CLion to wieloplatformowe środowisko C i C ++ IDE, które zostało zbudowane na platformie Intellij i oferuje możliwość pracy nad projektami oprogramowania w czystym, zorganizowanym środowisku. CLion zawiera wszystko, czego potrzebujesz do generowania, debugowania i kompilowania kodu, organizowania projektów lub testowania ich w różnych środowiskach.

Łatwe w konfiguracji środowisko programistyczne, które obsługuje popularne języki programowania

Aplikacja CLion jest instalowana na komputerze Mac za pomocą prostego przeciągania i upuszczania do katalogu Aplikacje. Przy pierwszym uruchomieniu narzędzia możesz łatwo importować stare pliki ustawień (jeśli wcześniej korzystałeś z aplikacji), możesz wybrać motyw interfejsu użytkownika, który chcesz zastosować (domyślny lub Darcula), możesz określić pliki wykonywalne CMake i GDB, które chcesz używać i zainstalować niestandardowe wtyczki.

Zobacz - >  Australia Post Widget Mac 1.7.0

CLion jest wyposażony w dobrze zorganizowany interfejs użytkownika, który umożliwia szybkie przeglądanie plików zawartych w projekcie i otwieranie ich w obszarze edycji za pomocą prostego kliknięcia myszą. Oprócz C i C ++, CLion umożliwia także edycję dokumentów JavaScript, XML, HTML lub CSS.

Zarządzaj kodem za pomocą różnych systemów kontroli wersji

CLion może komunikować się z najpopularniejszymi narzędziami do kontroli wersji, takimi jak Git, Mercurial czy Perforce. W rezultacie możesz łatwo importować projekty z kontroli wersji, pracować nad nimi w inteligentnym edytorze i używać narzędzi do analizy i debugowania CLion do naprawiania problemów lub integracji nowych funkcji.

Zwróć uwagę, że CLion jest wyposażony w generator kodu, który oferuje możliwość zaoszczędzenia czasu: możesz użyć skrótów klawiaturowych, aby dodać zwykłe linie kodu. Ponadto CLion może sprawdzać składnię w czasie rzeczywistym i podkreśla ewentualne błędy.

Zobacz - >  Barrier Mac 2.3.3 - Pobierz

Usprawnione środowisko C i C ++ IDE, które może pomóc w pisaniu kodu wysokiej jakości

CLion proponuje wydajne rozwiązania, które mogą zwiększyć produktywność podczas pisania kodu: możesz łatwo organizować swoje projekty, masz dostęp do systemów kontroli wersji, możesz używać wbudowanego inteligentnego edytora i debuggera do tworzenia, analizowania i poprawiania kodu. Dodatkowo możesz rozszerzyć możliwości CLion, instalując różne wtyczki.

Podsumowując, jeśli szukasz dobrze zorganizowanego środowiska IDE do tworzenia projektów C lub C ++, CLion jest jednym z najpotężniejszych rozwiązań do tego zadania.

Złożone pod

Środowisko programistyczne Kod debugowania Kompiluj kod IDE Kompiluj debugowanie Programowanie