Udostępnij

Ogłaszaj wiadomości za pomocą Siri to nowa funkcja dla słuchawek Apple w iOS 13. Dzięki temu bardzo szybko reagujesz na wiadomości, gdy masz AirPods lub Powerbeats Pro. Siri przeczyta przychodzącą wiadomość i transkrybuje odpowiedź. To eliminuje potrzebę ciągłego wyciągania iPhone'a z kieszeni.

Wypróbuj 30-dniową bezpłatną wersję próbną Amazon Prime

Ogłoszenie Wiadomości z Siri są kompatybilne z drugą generacją AirPods lub Powerbeats Pro; Słuchawki Apple z układem H1.

Gdy po raz pierwszy połączysz te słuchawki po aktualizacji do iOS 13, telefon powinien wyskoczyć ostrzeżenie z pytaniem, czy chcesz włączyć ogłaszanie wiadomości za pomocą Siri. Jeśli nie widzisz okna dialogowego lub chcesz zmienić ustawienia, możesz włączyć opcję Ogłaszaj wiadomości za pomocą Siri później w Ustawieniach.

  • Otwórz ustawienia
  • Przejdź do panelu powiadomień
  • Wybierz opcję Ogłaszaj wiadomości za pomocą Siri
  • Włącz przełącznik, aby włączyć; przełączyć przełącznik, aby wyłączyć
Zobacz - >  Jak korzystać z pisania jednym ruchem ręki na iPadzie

Przy aktywnym ogłoszeniu wiadomości z Siri, jeśli nosisz słuchawki AirPods i pojawia się tekst, usłyszysz dzwonek, a następnie Siri przeczyta tekst wiadomości. Po uderzeniu pojawi się dzwonek sygnalizujący, że możesz odpowiedzieć. Po prostu wypowiedz swoją odpowiedź, a Siri przetłumaczy Twoją mowę na tekst i odeśle ją z powrotem do kontaktu, aby kontynuować rozmowę.

Ogłaszaj Wiadomości za pomocą Siri jest kompatybilny z aplikacją Apple Wiadomości i dowolną aplikacją innej firmy, która integruje się z odpowiednim interfejsem API programisty SiriKit.

Jest to bardzo przydatna funkcja, ale może być denerwujące, aby otrzymywać te alerty dotyczące wiadomości od kogokolwiek. Na szczęście Apple oferuje opcje dostosowywania, dzięki czemu możesz wybrać, które kontakty wyzwalają ogłoszenia Siri. Na tym samym ekranie ustawień, co powyżej, możesz włączyć alerty dla poszczególnych aplikacji.

Zobacz - >  Jak pominąć marcową płatność kartą Apple bez odsetek

Wybierz aplikację Wiadomości na ekranie ustawień Ogłaszaj wiadomości za pomocą Siri. W tym menu możesz ogłosić wiadomości z szerszej lub mniejszej grupy. Domyślna wartość to Wszyscy; wszystkie wiadomości zostaną ogłoszone po przyjeździe.

Opcja Ostatnie oznacza, że ​​Siri ogłasza wiadomości z ostatnich rozmów. Jeśli aktywnie rozmawiasz z przyjacielem, usłyszysz ostrzeżenia, ale wiadomość z twojego banku prawdopodobnie nie zostanie przeczytana.

Opcja Wszystkie kontakty oznacza, że ​​Siri odczytuje wiadomości od wszystkich osób wymienionych w książce adresowej. Oznacza to, że wiadomości od nieznanych nadawców nie są odczytywane – może to być sposób na uniknięcie odczytania wiadomości spamowych.

Ostatnia opcja to Ulubione. To jest jak Wszystkie kontakty, ale filtrowane dalej tylko do kontaktów, które dodałeś do ulubionych w aplikacji Telefon. Możesz edytować swoją listę ulubionych w dowolnym momencie, przechodząc do karty Ulubione w aplikacji Telefon i naciskając przyciski Dodaj lub Edytuj na pasku narzędzi.

Zobacz - >  Jak dodać AppleCare do iPhone'a po zakupie

Ogłaszanie wiadomości za pomocą Siri wymaga iOS 13. Cały marketing Apple sugeruje, że jest to funkcja wyłączna dla AirPods, ale możemy potwierdzić, że ta funkcja będzie również kompatybilna z Powerbeats Pro do czasu publicznego wydania iOS 13.

Nachylony stojak na iPhone'a i iPada


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple: