Udostępnij

dobrymac.pl jest dostarczany przez Tylko odpowiedz: Połącz się jeden na jednego z ekspertem wsparcia Apple, aby uzyskać pomoc krok po kroku przez telefon lub czat online, 24/7. Spróbuj teraz.

W dniach uwierzytelniania biometrycznego za pomocą Face ID i Touch ID łatwo zapomnieć hasło ustawione na iPhonie lub iPadzie. Na szczęście możesz uzyskać dostęp do iPhone'a lub iPada, jeśli zapomnisz hasła, ale prawdopodobnie potrzebujesz hasła Apple ID.

Termostat Ecobee HomeKit

Jak uzyskać dostęp do telefonu iPhone lub iPada, jeśli nie pamiętasz hasła?

Metoda 1: Przywróć za pomocą iCloud

Jeśli masz włączoną funkcję Znajdź mój iPhone na danym telefonie iPhone lub iPadzie, możesz usunąć urządzenie za pomocą przeglądarki internetowej. Pamiętaj, że spowoduje to usunięcie wszystkich danych z twojego urządzenia, chociaż możesz przywrócić z kopii zapasowej iCloud po tym fakcie.

Oto jak przywrócić iPhone'a lub iPada przez Find My iPhone.

  1. Przejdź do iCloud.com
  2. Zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID
  3. Kliknij „Znajdź iPhone'a”
  4. Poszukaj swojego iPhone'a na mapie i kliknij go
  5. Kliknij „Wymaż iPhone'a”
Zobacz - >  Jak czyścić i dezynfekować iPhone'a, nie uszkadzając go

Twój iPhone lub iPad zostanie teraz całkowicie przywrócony do ustawień fabrycznych.

Metoda 2: Przywróć za pomocą iTunes

Jeśli nie masz włączonej funkcji Znajdź mój iPhone lub nie możesz go skutecznie usunąć za pomocą usługi iCloud, możesz to zrobić również za pośrednictwem iTunes.

Pierwszym krokiem jest przejście iPhone'a lub iPada w tryb odzyskiwania.

  • iPhone X lub nowszy oraz iPhone 8 i iPhone 8 Plus: Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny i jeden z przycisków głośności, aż pojawi się suwak wyłączania. Przeciągnij suwak, aby wyłączyć. Podłącz do komputera, przytrzymując przycisk boczny. Przytrzymaj przycisk boczny, aż zobaczysz ekran trybu odzyskiwania.
  • iPhone 7, iPhone 7 Plus i iPod touch (7. generacji): Wyłącz urządzenie. Połącz się z komputerem, przytrzymując przycisk zmniejszania głośności. Przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności, aż zobaczysz ekran trybu odzyskiwania.
  • iPhone 6s lub starszy, iPod touch (6. generacji lub wcześniejszy) lub iPad z przyciskiem Home: Wyłącz urządzenie. Podłącz urządzenie do komputera, przytrzymując przycisk Home. Przytrzymaj przycisk Home, aż zobaczysz ekran trybu odzyskiwania.
Zobacz - >  Jak naprawić brakujące kontakty w Apple Watch

Gdy to zrobisz, iTunes (lub Finder, jeśli używasz macOS Catalina) powinien powiedzieć, że „istnieje problem z iPhone'em, który wymaga aktualizacji lub przywrócenia”.

W tym monicie kliknij „Przywróć”, a Twój iPhone, iPad lub iPod touch usunie całą zawartość i ustawienia.

Po ponownym uruchomieniu możesz przejść proces instalacji iOS i albo skonfigurować urządzenie jako nowe, albo przywrócić z kopii zapasowej iCloud. W obu przypadkach możesz ustawić nowe hasło do swojego iPhone'a lub iPada.

Blokada aktywacji

Gdy urządzenie włączy się ponownie po przywróceniu, prawdopodobnie zostanie wyświetlony ekran blokady aktywacji – na komputerze PC lub Mac, którego użyłeś do przywrócenia, lub na samym urządzeniu z systemem iOS. Tutaj musisz podać swój identyfikator Apple ID i hasło, aby uzyskać dostęp do urządzenia.

Zobacz - >  Jak zaktualizować iPhone'a i iPada do wersji beta dewelopera iOS 13

Możesz przeczytać więcej o Blokadzie Aktywacji w Dokument wsparcia Apple tutaj.

Czy kiedykolwiek zapomniałeś hasła do iPhone'a lub iPada? Jak uzyskałeś dostęp do swojego urządzenia? Daj nam znać w komentarzach.

dobrymac.pl jest dostarczany przez Tylko odpowiedz: Połącz się jeden na jednego z ekspertem wsparcia Apple, aby uzyskać pomoc krok po kroku przez telefon lub czat online, 24/7. Uzyskaj dostęp do tysięcy wysoko ocenionych, zweryfikowanych Specjalistów ds. Wsparcia Mac. Specjalizacje obejmują: Mac, iPod, iPhone, iPad, iTunes i inne. Spróbuj teraz.