Udostępnij

Natywna aplikacja macOS oparta na graficznym interfejsie użytkownika, która pomaga konwertować dowolny film na komputerze Mac na wysokiej jakości pliki GIF za pomocą przeciągania i upuszczania

Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do niskiej jakości animowanych GIF-ów ze stron internetowych, które koncentrują się raczej na szybkości ładowania niż na dobrym wyglądzie, nie ma powodu, aby nie być w stanie tworzyć wysokiej jakości animacji GIF, jeśli możemy.

Gifski to darmowa i natywna aplikacja macOS stworzona jako open source GUI dla kodera GIF o tej samej nazwie, ale bez wielkich liter G na początku.

Konwertuj wideo na wysokiej jakości pliki GIF w mgnieniu oka

Co więcej, gifski to narzędzie wiersza poleceń oparte na bezstratnej bibliotece kompresji bezstratnej PNG i zaprojektowane tak, aby umożliwić konwersję wideo na wysokiej jakości animacje GIF, zawierające tymczasowe roztrząsanie, płynne gradienty i tysiące kolorów dla każdego generowanego GIF-a.

Zobacz - >  SnatchIt Mac 1.0 - Pobierz

Osiąga się to poprzez stworzenie unikalnej palety dla każdej ramki GIF, a następnie łączenie kolorów między ramkami. Ostatecznie powstały animowany obraz GIF naśladuje jakość oryginalnego wideo, bez różnicy w jakości.

Jednak nawet jeśli animowane obrazy, które można wygenerować za pomocą gifskiego, będą wyglądać niesamowicie, ma to pewną wadę: będą do 10 razy większe niż filmy użyte jako źródło z powodu nieefektywności formatów GIF.

Generuj pliki GIF z niestandardową liczbą klatek na sekundę i jakością

Wracając do aplikacji macOS opartej na graficznym interfejsie użytkownika Gifski, umożliwia użycie narzędzia CLI gifski do konwersji wideo na pliki GIF poprzez przeciąganie i upuszczanie ich na ikonę okna lub doku, a także wybranie go za pomocą opcji Plik> Otwórz menu lub poprzez menu kontekstowe prawym przyciskiem myszy.

Zobacz - >  Convert into QuickTime Mac 1.0

Jak wspomniano powyżej, możesz rozpocząć konwersję wideo na GIF, przeciągając i upuszczając plik źródłowy w oknie Gifskiego, a zanim rozpocznie się konwersja, poprosi cię o wybranie nazwy, ustawienie niektórych tagów Findera w razie potrzeby i wybranie lokalizacji gdzie chcesz, aby zapisać GIF.

Ponadto na tym ekranie można również wybrać skalę, liczbę klatek na sekundę i jakość wygenerowanej animacji GIF, funkcje, które mogą zmniejszyć jej ogólny rozmiar pliku przy wyborze niższej jakości i ustawień liczby klatek na sekundę.

Podczas tworzenia GIF aplikacja Gifski automatycznie wyświetla procentowy pasek postępu, aby poinformować Cię, jak daleko posunął się proces konwersji.

Przyjazny dla użytkownika konwerter wideo na GIF z obsługą tymczasowego ditheringu i palet między ramkami

Mimo że działał bezbłędnie podczas naszych testów, Gifski nie ma wsparcia w generowaniu jednego animowanego GIF-a na raz, chociaż może to być spowodowane tym, że narzędzie CLI gifskiego nie ma wbudowanej obsługi takiego zadania.

Zobacz - >  Librarian Pro Mac 5.1.4 - Pobierz

Biorąc powyższe pod uwagę, Gifski prezentuje się jako intuicyjny i prosty konwerter wideo na wysokiej jakości animację GIF dla komputerów Mac i udało mu się udowodnić, że właśnie to podczas naszych testów.

Zapisano pod

Wideo do GIF Creator GIF Utwórz GIF Generator GIF Creator Converter