Udostępnij

Próbujesz zainstalować nowy skrót w iOS 13 i widzisz, że jest zablokowany, ponieważ jest oznaczony jako niezaufany? Postępuj zgodnie z instrukcjami, jak zezwolić na niezaufane skróty w bibliotece.

W Galerii aplikacji Skróty istnieje wiele skrótów, które Apple promuje. Istnieją jednak niezliczone skróty wprowadzone przez członków społeczności Apple, których nie znajdziesz w Galerii aplikacji. W iOS 13 wszelkie skróty spoza Galerii są oznaczone jako „Niezaufane skróty” i wymagają ręcznego zezwolenia na nie, przechodząc do Ustawień na iPhone lub iPad.

Ważne jest, aby zachować ostrożność w przypadku skrótów, które zdecydujesz się zainstalować – co zachęca Apple – ale poniższe kroki będą wymagane nawet w przypadku skrótów z wiarygodnych źródeł, takich jak obszerny zbiór przydatnych opcji MacStories.

iOS 13: Jak zezwolić na „Niezaufane skróty” w bibliotece

  1. otwarty Ustawienia
  2. Przesuń w dół i dotknij Skróty
  3. Naciśnij przełącznik obok Zezwalaj na niezaufane skróty
  4. Potwierdź, dotykając Dopuszczać ponownie i wprowadź hasło

Oto jak wygląda proces:

Jak zezwolić na niezaufane skróty iOS 13

Teraz będziesz mógł zainstalować skróty poza Galerią. Apple nadal oznacza je czerwonym przyciskiem „Dodaj niezaufany skrót”, aby zwrócić uwagę na wszelkie skróty pochodzące spoza Galerii.

Jak zezwolić na niezaufane skróty iOS 13

Lewy obraz przed zezwoleniem na niezaufane skróty, prawy obraz po zezwoleniu na niezaufane skróty

Aby uzyskać więcej pomocy w jak najlepszym wykorzystaniu urządzeń Apple, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, a także z następującymi artykułami:

Zestaw podróżny dentystyczny SmartBrush


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Komentarze