Udostępnij

9to5Mac jest dostarczany przez Tylko odpowiedz: Połącz się jeden na jednego z ekspertem wsparcia Apple, aby uzyskać pomoc krok po kroku przez telefon lub czat online, 24/7. Spróbuj teraz.

WatchOS 6 i iOS 13 są dostępne za kilka tygodni od opublikowania, a obie aktualizacje zawierają nowe funkcje, o których być może nawet nie wiesz, że są potrzebne. W tegorocznej wersji watchOS 6 na Apple Watch i iOS 13 na iPhone, Apple wprowadza parę nowych funkcji słyszenia, zaprojektowanych, aby pomóc Ci uniknąć wystawiania się na głośne otoczenie i poziomy słuchawek przez dłuższy czas.

Oto jak działają te nowe funkcje.

Termostat Ecobee HomeKit

Poziom dźwięku w słuchawkach

W iOS 13 możesz teraz wyświetlać poziomy dźwięku ze słuchawek, których używasz. Apple dzieli poziomy głośności słuchawek na dwa poziomy decybeli: „OK” na „Loud”.

Jak znaleźć te dane? Na telefonie iPhone z systemem iOS 13 otwórz aplikację Health i dotknij karty „Wyszukaj” u dołu. Powinieneś zobaczyć nową opcję „Słuchu”, stuknij ją i poszukaj „Poziomów dźwięku w słuchawkach”.

W tej sekcji aplikacji Zdrowie możesz wyświetlić szczegółowe informacje o poziomach dźwięku w słuchawkach w ciągu ostatniej godziny, dnia, tygodnia, miesiąca i roku (gdy dostępne są wystarczające dane). Następnie Apple klasyfikuje poziom głośności słuchawek na „OK” lub „Loud”. Długotrwała ekspozycja poniżej 80 decybeli jest uważana za „OK”, podczas gdy „powtarzalny, długoterminowy eksport dźwięku o wartości 80 lub więcej decybeli” może prowadzić do uszkodzenia słuchu i jest uważany za „głośny”.

Zobacz - >  Jak ustawić limity komunikacji iPhone'a dla swojego dziecka w iOS 13

Naciskając przycisk „Pokaż wszystkie filtry”, możesz również filtrować poziomy audio według typu słuchawek, sprawdzając, które słuchawki promują najlepsze nawyki słuchania, a które są często głośniejsze niż inne. Ten interfejs pokazuje także średnią dzienną, zakres głośności i wiele innych.

Apple twierdzi, że poziom dźwięku w słuchawkach najlepiej działa z jego produktami Beats i AirPods, ale poziomy te można oszacować, używając innych słuchawek. Oto jak Apple wyjaśnia tę funkcję:

Reprezentuje głośność dźwięku w słuchawkach mierzona w decybelach (dB). Pomocne może być zrozumienie, jak długo jesteś narażony na głośny dźwięk, ponieważ może to mieć wpływ na słuch.

Pomiary te są najdokładniejsze przy użyciu słuchawek Apple lub Beats. Dźwięk odtwarzany przez inne słuchawki lub głośniki połączone przewodowo można oszacować na podstawie głośności urządzenia.

Aplikacja hałasu

Tymczasem Apple Watch dodaje również własną nową funkcję, która pomaga chronić Twój słuch. Nowa aplikacja watchOS Noise została zaprojektowana, aby ostrzegać Cię swoim Apple Watch, gdy jesteś w głośnym otoczeniu, które może uszkodzić słuch.

Zobacz - >  Jak zaktualizować iPhone'a i iPada do wersji beta dewelopera iOS 13

Aby skonfigurować tę funkcję, musisz otworzyć aplikację towarzyszącą Apple Watch na swoim iPhonie. Następnie wyszukaj nową opcję „Szum” na liście aplikacji opracowanych przez Apple. Domyślnie aplikacja Noise ostrzega, gdy poziom hałasu w otoczeniu przekroczy 90 decybeli. Możesz jednak dostosować to do własnych upodobań.

Przy 90 dB Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że głośność może uszkodzić słuch po 30 minutach ekspozycji dziennie

  • 80 decybeli, limit: około 5 godzin dziennie
  • 85 decybeli, limit: około 2 godzin dziennie
  • 90 decybeli, limit: około 30 minut / dzień
  • 95 decybeli, limit: około 10 minut / dzień
  • 100 decybeli, limit: około 3 minut dziennie

Na samym urządzeniu Apple Watch aplikacja Noise zapewnia aktualizowany na żywo wykres słupkowy, który pokazuje poziom hałasu w otoczeniu wraz z objaśnieniem poziomów dźwięku. Aplikacja poinformuje Cię, że poziomy dźwięku nie są szkodliwe, lub że powinieneś rozważyć użycie ochrony słuchu.

Zobacz - >  Email Images Mac 1.0 - Pobierz

Istnieje także komplikacja aplikacji Noise, która oferuje bieżące aktualizacje dotyczące poziomu hałasu w twoim otoczeniu. Komplikacja wskaże, że poziom hałasu jest w porządku lub jest zbyt głośny.

Zakończyć

WatchOS 6 i iOS 13 zawierają parę znaczących funkcji, które pomagają chronić Twój słuch. Funkcja Audio Audio Level ma na celu pomóc ci lepiej chronić uszy podczas korzystania ze słuchawek, a aplikacja Noise dla watchOS ma za zadanie ostrzegać cię zapobiegawczo, gdy jesteś w głośnym otoczeniu.

Co sądzisz o tych funkcjach? Daj nam znać w komentarzach.

9to5Mac jest dostarczany przez Tylko odpowiedz: Połącz się jeden na jednego z ekspertem wsparcia Apple, aby uzyskać pomoc krok po kroku przez telefon lub czat online, 24/7. Uzyskaj dostęp do tysięcy wysoko ocenionych, zweryfikowanych Specjalistów ds. Wsparcia Mac. Specjalizacje obejmują: Mac, iPod, iPhone, iPad, iTunes i inne. Spróbuj teraz.

Inteligentna waga Withings


Subskrybuj 9to5Mac na YouTube, aby otrzymywać więcej wiadomości Apple: