Udostępnij

Na telefonie iPhone łatwo jest poprosić Siri o wykonanie polecenia. Ale co się stanie, jeśli nie będziesz mieć iPhone’a w pobliżu podczas pracy na komputerze? Możesz także używać Siri na komputerze Mac. Jest szybki i łatwy, dzięki czemu jest idealnym towarzyszem dla komputera iMac lub MacBook.

Jak włączyć Siri na komputerze Mac

Przy pierwszym zakupie nowego komputera Mac zostanie wyświetlony monit o włączenie Siri podczas konfiguracji. Jeśli jednak pominiesz ten krok, musisz włączyć Siri, zanim będzie można go użyć.

 • Na komputerze Mac kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu ekranu.
 • Z menu wybierz Preferencje systemowe.
 • W Preferencjach systemowych kliknij Siri, aby otworzyć okno preferencji Siri.
Siri
 • Pod ikoną Siri w oknie kliknij Włącz Poproś Siri.
 • Po zakończeniu możesz zamknąć okno preferencji.

Jak otworzyć i używać Ask Siri na Macu

Teraz, gdy Siri jest włączony na twoim Macu, powinieneś widzieć ikonę Siri w prawym górnym rogu ekranu. Odtąd będziesz mógł używać Siri do wielu różnych poleceń.

Aby otworzyć Siri, wystarczy kliknąć ikonę Siri u góry ekranu, w doku lub na pasku dotykowym. Możesz też nacisnąć i przytrzymać klawisz Command + spację, aż Siri zareaguje.

Zobacz - >  Jak dostosować lub wyłączyć Sugestie Siri na iPhonie

Najnowsze wersje komputerów Mac pozwalają po prostu powiedzieć „Hej Siri”, aby otworzyć Siri na komputerze. Ta funkcja jest dostępna tylko w komputerach MacBook Pro (15-calowy, 2018), MacBook Pro (13-calowy, 2018, cztery porty Thunderbolt 3), MacBook Air (Retina, 13-calowy, 2018) i iMac Pro.

Kiedy Siri się otworzy, zobaczysz okno Siri pojawiające się w prawej górnej części ekranu. Po prostu wypowiedz polecenie i poczekaj, aż Siri odpowie.

Co mogę zrobić używając Siri?

Siri na Macu oferuje setki poleceń, dzięki którym nawigacja na Macu jest prostsza i szybsza. Oto kilka poleceń, które możesz wypróbować teraz:

 1. Jaka jest pogoda: Zapytanie Siri o pogodę wyświetli aktualną prognozę w oknie Siri.
 2. Otwórz Safari: To polecenie otworzy Safari do użytku. Możesz także poprosić Siri o otwarcie innych przeglądarek, takich jak Chrome lub Firefox.
 3. Znajdź wszystkie moje ostatnie dokumenty: To polecenie powoduje, że Siri tworzy listę wszystkich ostatnich dokumentów utworzonych na komputerze Mac.
 4. Otwórz Spotify: chcesz słuchać muzyki w swojej ulubionej aplikacji muzycznej? Poproś Siri, aby go otworzył. Jeśli masz muzykę na swoim urządzeniu, możesz również poprosić Siri o odtworzenie czegoś bardziej konkretnego.
 5. Znajdź tweety według X: Możesz poprosić Siri o znalezienie tweetów.
 6. FaceTime X: Chcesz kogoś FaceTime? To polecenie powoduje, że Siri nawiązuje rozmowę FaceTime z kimś z listy kontaktów.
 7. Znajdź książki napisane przez X: Potrzebujesz dobrej lektury? To polecenie powoduje, że Siri otwiera iBooks z gotowymi książkami autora.
 8. Dodaj termin: Poproś Siri o utworzenie terminu dla Twojej daty i godziny. Siri doda spotkanie do kalendarza, a nawet usunie je, jeśli chcesz.
Zobacz - >  Co to jest ogłaszanie wiadomości za pomocą Siri? Jak dostosować alerty

Siri Haki na Maca, które powinieneś znać

Oprócz prostych poleceń Siri, możesz użyć hacków, aby Siri naprawdę działało dla Ciebie. Zacznijmy od włączenia Type do Siri, co pozwala na wpisanie odpowiedzi do Siri bez mówienia.

 • Wybierz ikonę Apple w lewym górnym rogu ekranu, a następnie kliknij Preferencje systemowe.
 • Kliknij Dostępność.
 • Przewiń w dół i kliknij Siri.
 • Tutaj kliknij opcję Włącz Napisz do Siri, aby go włączyć. Teraz będziesz mógł wpisywać polecenia do Siri zamiast wypowiadać je na głos.

ZAPISZ WYNIKI SIRI

Kolejnym świetnym hackiem jest możliwość zapisywania wyników Siri w Centrum powiadomień, aby można je było łatwo znaleźć następnym razem. Ponadto informacje są zawsze aktualne.

 1. Otwórz Siri za pomocą skrótu klawiaturowego, paska dotykowego, kliknij ikonę w doku lub ikonę Siri u góry ekranu.
 2. Powiedz lub wprowadź polecenie Siri. Gdy Siri zareaguje, obok wyniku zobaczysz znak plus.
 3. Kliknij Plus (+), aby dodać wyniki do Centrum powiadomień w celu bezpiecznego przechowywania.
Zobacz - >  Dysk startowy twojego Mac-a jest pełny? Wypróbuj poniższe wskazówki, aby wyczyścić przestrzeń

Co mam zrobić, jeśli Siri nie działa?

Jest kilka rzeczy, które możesz wypróbować jeśli siri nie działa.

 1. Sprawdź ustawienia sieci: zacznij od upewnienia się, że masz połączenie z Internetem. Siri wymaga prawidłowego podłączenia urządzenia z Internetem.
 2. Upewnij się, że poprawnie włączyłeś Siri: Jeśli brakuje ikony Siri, upewnij się, że Siri jest poprawnie włączona, sprawdzając Preferencje systemowe.
 3. Upewnij się, że nie są ustawione ograniczenia Siri: Możesz to zrobić, przechodząc do Preferencji systemowych, a następnie Kontroli rodzicielskiej.
 4. Sprawdź mikrofony: Twój mikrofon może nie działać poprawnie, jeśli Siri nie zareaguje. Możesz sprawdzić ustawienia mikrofonu w Preferencjach systemowych.