Udostępnij

Niezależnie od tego, czy masz tylko parę AirPods lub AirPods Pro, czy też masz je przez jakiś czas, ale po prostu nie korzystałeś z nich na komputerze Mac, postępuj zgodnie z instrukcją podłączania AirPods do MacBooka. Przyjrzymy się również, jak skonfigurować bezproblemowe parowanie skrótów jednym kliknięciem lub skrótem klawiaturowym z komputerem Mac.

Jedna z najlepszych cech AirPods i AirPods Pro to płynne i łatwe parowanie z iOS i iPadOS. W pełni bezprzewodowe słuchawki oferują automatyczne parowanie z iPhone'em i iPadem po otwarciu obudowy i wsunięciu ich do uszu. Proces ten nie jest jednak tak płynny podczas łączenia z komputerem MacBook Air, MacBook Pro lub innym komputerem Mac.

Poniżej zajmiemy się ręcznym łączeniem AirPods z komputerem Mac, a także korzystaniem z oprogramowania innych firm, aby zapewnić bardziej płynne parowanie w stylu iOS na komputerze Mac.

A jeśli masz problemy z połączeniem AirPods lub z jednego z nich nie odtwarza się dźwięk, przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik:

Jak podłączyć AirPods i AirPods Pro do MacBooka

Podłącz AirPods do MacBooka ręcznie

  1. Jeśli masz AirPods drugiej generacji, upewnij się, że korzystasz z macOS Mojave 10.14.4 lub nowszej wersji, jeśli masz AirPods Pro, musisz mieć MacOS Catalina 10.15.1 lub nowszą wersję (> About This Mac)
  2. Ponieważ nie ma automatycznego parowania AirPods z macOS, kliknij ikonę Bluetooth na pasku menu po prawej stronie
  3. Jeśli używasz tego samego Apple ID na komputerze Mac, co iPhone, który jest sparowany z Twoimi AirPods, powinny pojawić się na liście urządzeń Bluetooth
  4. Najedź kursorem na swoje AirPods i kliknij Połączyć
  5. Jeśli nie pojawiają się na liście urządzeń Bluetooth, kliknij Otwórz Preferencje Bluetooth
  6. Naciśnij i przytrzymaj przycisk z tyłu obudowy AirPods (z AirPods w obudowie), aż dioda LED zacznie migać na biało, aby umożliwić ich wykrycie
  7. Kliknij Połączyć

Oto jak wyglądają te kroki:

Jeśli nie pojawiają się na liście urządzeń Bluetooth na komputerze Mac, kliknij Otwórz Bluetooth Preferencje.

Teraz przełącz AirPods lub AirPods Pro w tryb parowania, naciskając i przytrzymując przycisk z tyłu obudowy, aż dioda LED zacznie migać na biało.

Użyj skrótu klawiaturowego jednym kliknięciem lub do połączenia AirPods z MacBookiem

Istnieje kilka świetnych opcji od zewnętrznych twórców oprogramowania, aby sprawniej połączyć AirPods z komputerem Mac. Dwa z nich są najbardziej popularne AirBuddy i Wróżka zębowa. Sam korzystam z AirBuddy i uwielbiam to, jak oferuje interfejs użytkownika, taki jak to, co widzisz w iOS, gdy otwierasz obudowę AirPods w pobliżu MacBooka.

Zamiast trzyetapowego procesu parowania za pomocą ustawień Bluetooth, możesz sparować jedno kliknięcie z komputerem Mac z AirBuddy. Jeśli lubisz skróty klawiaturowe, ToothFairy oferuje je do sparowania AirPods i Mac.

W widoku Dzisiaj komputera Mac AirBuddy oferuje również widżet, który pokazuje wszystkie poziomy naładowania baterii, w tym obudowę AirPods i AirPods.

Czytaj więcej dobrymac.pl tutoriale:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do zarabiania dochodów. Więcej.


Sprawdź dobrymac.pl na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Komentarze