Udostępnij

Raport z Opiekun w zeszłym tygodniu podkreślono obawy dotyczące prywatności związane z odsłuchami nagrań Siri przez kontrahentów. Podczas gdy Apple odpowiedział, że tylko 1% aktywacji Siri jest sprawdzanych przez ludzi i że identyfikatory Apple ID nie są z nimi powiązane, wielu użytkowników prosi o możliwość rezygnacji z zapisywania Siri zapisywanych na serwerach Apple.


Aktualizacja 8/2: Apple obecnie sprawdza swoje praktyki Siri i zawiesił wykorzystywanie ludzi do słuchania i oceniania asystenta głosowego. Jak wielu użytkowników już prosiło, Apple powiedział, że przyszła aktualizacja sprawi, że analiza Siri przez ludzi stanie się funkcją opcjonalną.


Opiekun raport powstał na podstawie źródła, które twierdziło, że jest wykonawcą Apple, który „ocenia” Siri, słuchając nagrań użytkownika. Jednak informator zgłosił obawy dotyczące prywatnych rozmów, które kontrahenci słyszą podczas procesu oraz że nazwiska, lokalizacja, kontakty i inne dane są dołączone do nagrań i mogą być niewłaściwie wykorzystane przez wykonawców.

Zobacz - >  Bigger Picture Mac 1.1.9 - Pobierz

Apple podkreślił, że identyfikatory Apple ID nie są powiązane z nagraniami i że użytkownicy mogą wyłączyć dane lokalizacji dla Siri (lub całkowicie wyłączyć Siri) na swoich iPhone, iPad i inne urządzenia Apple. Jednak prawie 65% z 9to5Mac Czytelnicy powiedzieli, że chcą wyłączyć funkcję Apple, aby nagrywać i słuchać aktywacji Siri w naszej ostatniej ankiecie.

Teraz, Jan Kaiser udostępnił profil iOS, aby wyłączyć rejestrowanie poleceń Siri po stronie serwera w GitHub (jeśli wolisz stworzyć własny profil, aby to zrobić, przejdź poniżej).

Jak powstrzymać Apple przed słuchaniem nagrań Siri

  1. Na iPhonie lub iPadzie przejdź do GitHub do pobrania „Zapobiegaj rejestrowaniu po stronie serwera poleceń Siri. mobileconfig”
  2. Swith to Surowy widok, dotknij Dopuszczać aby pobrać profil
  3. Zakończ instalację profilu w Ustawieniach, przeglądając go i stukając zainstalować

Kaiser zachęca również użytkowników do poinformowania Apple, czy chcą bardziej przejrzystej opcji w Ustawieniach, aby wyłączyć rejestrowanie odpowiedzi Siri po stronie serwera.

Jeśli uważasz, że powinien istnieć łatwiejszy sposób na osiągnięcie tego, poinformuj Apple o ich użyciu Formularz zwrotny.

Jak zatrzymać słuchanie przez Apple nagrań Siri

Kaiser zauważa również, że możesz utworzyć własny profil, aby ograniczyć logowanie Siri za pomocą Apple Configurator, jeśli nie chcesz pobierać tego udostępnionego w GitHub.

Zobacz - >  Google Calendar Mac 2.7 - Pobierz

przestań Apple słuchać nagrań Siri


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple: