Udostępnij

Istnieje wiele wspaniałych nowych funkcji i zmian dla użytkowników komputerów Mac wraz z wydaniem macOS Catalina. Ale zanim zainstalujesz najnowszy system operacyjny, musisz rozważyć kilka rzeczy, na przykład jeśli korzystasz z ważnych aplikacji, które nie będą zgodne z systemem macOS 10.15, sprawdzasz, czy są dostępne aplikacje 32-bitowe i czy masz nową kopię zapasową. Postępuj zgodnie z instrukcjami, jak przygotować komputer Mac na MacOS Catalina.

Uaktualnienie twojego Prochowiec na macOS Catalina od razu może być kusząca, ale warto zastanowić się, czy warto poczekać chwilę przed wykonaniem skoku w oparciu o własne potrzeby.

Jak przygotować się na MacOS Catalina

  1. Sprawdź, czy są aplikacje 32-bitowe i czy Catalina obsługuje inne krytyczne aplikacje
  2. Utwórz kopię zapasową komputera Mac
  3. Pobierz i zainstaluj Catalina

Krok 1

Chociaż wielu twórców aplikacji innych firm pracuje nad tym, aby ich oprogramowanie było gotowe do grania w najnowszą wersję systemu macOS po jej wydaniu, nadal mogą występować błędy i problemy z wydajnością do rozwiązania.

Zobacz - >  Vidyard Mac 2.17.8 - Pobierz

Oczywiście istnieje również wiele aplikacji, które nie są jeszcze gotowe na Catalinę, a kolejną ważną kwestią, szczególnie w tym wydaniu, jest to, czy polegasz na dowolnych aplikacjach 32-bitowych. macOS Catalina sprawia, że ​​przeskakuje do obsługi tylko aplikacji 64-bitowych, więc jeśli zależysz na tych, które są 32-bitowe, musisz wiedzieć przed aktualizacją.

Innym przykładem jest sprzęt innej firmy, który nie będzie jeszcze funkcjonalny dla Logic Pro. Dobrą zasadą jest, że jeśli uruchamiasz krytyczne aplikacje na komputerze Mac i nie masz pewności, jak mogłyby działać z Cataliną, najlepiej na razie się powstrzymać.

Jak sprawdzić aplikacje 32-bitowe

Przed pobraniem i zainstalowaniem Cataliny możesz sprawdzić, czy korzystasz z 32-bitowych aplikacji w Mojave. Przejdź do > Informacje o tym komputerze Mac> Raport systemu> Starsze oprogramowanie.

Zobacz - >  Tinderbox Mac 8.7.0 - Pobierz

Zobaczysz listę wszystkich 32-bitowych aplikacji aktualnie zainstalowanych na komputerze Mac i możesz podjąć lepszą decyzję, czy nadszedł czas na aktualizację. Jeśli którakolwiek z 32-bitowych aplikacji jest dla Ciebie krytyczna, nie aktualizuj teraz. Skontaktuj się z twórcami oprogramowania, aby zobaczyć wersję 64-bitową.

Możesz także kliknąć kartę Aplikacja na lewym pasku bocznym, aby wyświetlić szczegółowe informacje na temat całego oprogramowania.

Jak przygotować się do przejścia na macOS Catalina 1

Nawet jeśli nie korzystasz z żadnych aplikacji 32-bitowych, prawdopodobnie zechcesz wstrzymać się z aktualizacją do Cataliny, jeśli funkcjonalność i stabilność komputera Mac są ważniejsze niż nowe funkcje.

Krok 2

Nie zapomnij wykonać nowej kopii zapasowej komputera Mac przed zainstalowaniem macOS Catalina. Na wszelki wypadek warto mieć dwie ostatnie kopie zapasowe na wypadek, gdybyś miał kłopoty z jednym z nich.

Zobacz - >  Mono Mac 6.8.0.123 / 6.10.0.105 Preview

Przeczytaj więcej o tworzeniu kopii zapasowej komputera Mac:

Krok 3

Jeśli masz pewność, że jesteś gotowy do zainstalowania macOS Catalina, nie masz żadnych kluczowych aplikacji, dla których możesz stracić funkcjonalność, i masz nowe kopie zapasowe na bieżącej maszynie, możesz przejdź do Preferencji systemowych> Aktualizacja oprogramowania aby pobrać i zainstalować aktualizację.

Możesz także udać się do App Store do pobierz bezpłatną aktualizację tutaj. Po pobraniu Cataliny otwórz ją i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować.

Jak zdobyć MacOS Catalina - przewodnik 2

Sprawdź więcej szczegółów na temat macOS Catalina w wideo i postach poniżej:


Sprawdź dobrymac.pl na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple: