Udostępnij

Apple po raz pierwszy wprowadziło Screen Time z iOS 12 w zeszłym roku, aby pomóc użytkownikom w bardziej celowym spędzaniu czasu na iPhonie i iPadzie. Teraz z macOS Catalina, Screen Time pojawia się na Macu.

Funkcja Screen Time na komputery Mac pozwala klientom zobaczyć, ile korzystają z komputera, w tym awarie poszczególnych aplikacji. Możesz także ustawić limity aplikacji, reguły przestojów i wiele innych. Pamiętaj, że zastępuje kontrolę rodzicielską w Preferencjach systemowych, ponieważ te funkcje są łączone w ustawieniach Czasu ekranu.

W tym samouczku skupisz się na samodzielnym uruchomieniu Czas na ekranie Prochowiec, a my zajmiemy się szczegółami ustawiania czasu ekranu dla komputera Mac dziecka w innym poście.

Jak skonfigurować czas ekranu na komputerze Mac w MacOS Catalina

  1. otwarty Preferencje systemu
  2. Kliknij Czas ekranowy
  3. Kliknij swój profil na lewym pasku bocznym, jeśli korzystasz z udostępniania rodzinnego (opcja nie będzie dostępna, jeśli nie korzystasz z udostępniania rodzinnego)
  4. Kliknij Opcje w lewym dolnym rogu
  5. Wybierać Włączyć w prawym górnym rogu
  6. Używaj przestojów, limitów aplikacji, zawsze dozwolonych oraz zawartości i prywatności na pasku bocznym po lewej stronie, aby dostosować czas wyświetlania

Przeczytaj więcej na temat dostosowywania czasu ekranu na komputerze Mac w Apple dokument pomocy tutaj.

Czytaj więcej samouczków dobrymac.pl:

macOS Catalina:

iPhone i iPad:

Zegarek Apple:


Sprawdź dobrymac.pl na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple: