Udostępnij

Czy wiesz, że możesz powiedzieć Siri o swoich relacjach z kontaktami przechowywanymi na twoim iPhonie i innych urządzeniach Apple? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uczynić Siri mądrzejszym, przypisując relacje rodzinne (i wiele innych), w tym relacje wymyślone.

Czasami używanie Siri do poleceń obejmujących kontakty może być kłopotliwe. Siri może nie wyłapać nazwiska lub możesz mieć wiele kontaktów o tym samym imieniu, co spowolni proces.

Na szczęście możesz powiedzieć Siri o dowolnej liczbie relacji, aby uzyskać lepsze wrażenia z włączonym asystentem głosowym iPhone, iPad, Apple Watch, i więcej. Ta funkcjonalność wykracza poza tradycyjne relacje, więc możesz utworzyć połączenie Siri z kontaktem opartym na pseudonimach lub jakimkolwiek innym głupim lub dziwnym skojarzeniu, które chcesz utworzyć.

Zobacz - >  Skype Mac 8.60.0.76 - Pobierz

Jak uczynić Siri mądrzejszym dzięki relacjom rodzinnym

  1. Powiedz Siri o swoim związku, na przykład „___________ to mój tata”
  2. Potwierdź Siri związek z kontaktem
  3. Teraz możesz używać słów takich jak „tata” i „ojciec” do poleceń Siri, takich jak wysyłanie wiadomości, wykonywanie połączeń i inne.
  4. Bądź kreatywny, możesz przypisać dowolne słowo do związku, np .: „Tommy to mój żółw”, „Tina to mój dziki kwiat”, „Mitch to mój brobrocop”.

Oto jak wygląda proces:

uczyń Siri mądrzejszym dzięki relacjom rodzinnym

Jeśli chcesz cofnąć związek, po prostu wypowiedz to samo polecenie, którego użyto do jego utworzenia, ale zamień „is my ________” na „is nie mój ___________. ”Potwierdź Siri swoją prośbę o cofnięcie związku.

Aby uzyskać więcej pomocy, aby w pełni wykorzystać możliwości urządzeń Apple, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, a także z następującymi artykułami:

Zobacz - >  Adobe Audition Mac CC 2020 13.0.6


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple: