Udostępnij

Udoskonalono współpracę dla iCloud Drive z iOS 13.4, iPadOS 13.4 i macOS Catalina 10.15.4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, jak udostępniać foldery iCloud Drive z iPhone'a i iPada w najnowszych wydaniach oprogramowania.

Foldery współdzielone to od dawna wymagana funkcja od użytkowników iCloud Drive iPhone, iPad, a oprogramowanie dla komputerów Mac oferuje łatwy sposób udostępniania innym osobom, w tym wielu folderom jednocześnie. Istnieje również kilka przydatnych opcji uprawnień, które są dostarczane wraz z nową funkcją.

Jeśli pamiętasz tę funkcję w zeszłym roku, to dlatego, że zadebiutowała w wersji beta iOS 13 w czerwcu, ale została później usunięta z późniejszych wersji beta, a także z publicznej wersji oprogramowania jesienią. W każdym razie wspaniale jest zobaczyć tę cenną funkcjonalność!

Jak udostępnić foldery iCloud Drive z iPhone'a i iPada

  1. Otworzyć Aplikacja Pliki i przejdź do iCloud Drive
  2. Naciśnij długo folder, a następnie dotknij Dzielić
  3. Aby udostępnić wiele folderów, dotknij Wybierz
  4. Wybierz wiele folderów, dotknij Ikona udostępniania (kwadrat ze strzałką w górę)

Oto bardziej szczegółowe spojrzenie na proces na iPhonie:

Aby szybko udostępnić jeden folder, naciśnij długo i użyj opcji udostępniania na dole listy.

jak udostępnić foldery iCloud Drive na iPhonie i iPadzie

Możesz także przesunąć palcem w górę na arkuszu akcji, jak pokazano poniżej i wybrać Dodaj osoby. Umożliwi to udostępnienie tego samego folderu wielu osobom.

Na dole ekranu możesz wprowadzić uprawnienia udostępniania, takie jak kto może przeglądać foldery i czy mogą wprowadzać zmiany. Ustawienie domyślne to „Tylko zaproszone osoby” mogą uzyskiwać dostęp do folderów, a „Może wprowadzać zmiany” za zgodą.

jak udostępnić foldery z iCloud Drive iPhone iPad iPad 2

Jeśli chcesz udostępnić wiele folderów, dotknij Wybierz, jak pokazano powyżej na trzecim i czwartym zrzucie ekranu, a następnie dotknij ikony udostępniania.

Przeczytaj więcej samouczków od dobrymac.pl:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do generowania dochodu Więcej.


Sprawdź dobrymac.pl na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Komentarze