Udostępnij

dobrymac.pl jest dostarczany przez Tylko odpowiedz: Połącz się jeden na jednego z ekspertem wsparcia Apple, aby uzyskać pomoc krok po kroku przez telefon lub czat online, 24/7. Spróbuj teraz.

Chociaż menedżerowie haseł od dawna istnieją jako aplikacje innych firm na iOS i macOS, Apple podwoiło swoje wysiłki. iCloud Keychain to funkcja w systemie macOS i iOS, która przechowuje hasła, informacje o karcie kredytowej i wiele innych.

Termostat Ecobee HomeKit

Brelok iCloud istnieje już od kilku lat, ale z każdym nowym wydaniem iOS i macOS wciąż się rozwija. Na przykład iOS 12 i macOS Mojave dodały nowe funkcje, które automatycznie tworzą silne i unikalne hasła dla każdej witryny i aplikacji, z której korzystasz. To hasło jest automatycznie przechowywane w pęku kluczy iCloud i łatwo dostępne ze wszystkich urządzeń.

Oto jak Apple opisuje tę funkcję:

iCloud Keychain zapamiętuje rzeczy, dzięki czemu nie musisz. Automatycznie wypełnia twoje informacje – takie jak nazwy użytkownika i hasła Safari, karty kredytowe, hasła Wi-Fi i loginy społecznościowe – na dowolnym zatwierdzonym urządzeniu.

Jak skonfigurować iCloud Keychain

włącz icloud pęku kluczy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest skonfigurowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego. Dzięki temu korzystanie z pęku kluczy iCloud jest znacznie łatwiejsze na wszystkich urządzeniach. Przeczytaj nasze pełne instrukcje na temat konfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Zobacz - >  Jak oglądać UFC 244 na iPhonie, iPadzie i Apple TV

Gdy to zrobisz, na komputerze Mac chcesz otworzyć aplikację Preferencje systemowe i przejść do iCloud. Na tej liście powinieneś zobaczyć „Keychain”, w którym możesz zaznaczyć pole wyboru, aby je włączyć.

W systemie iOS otwórz aplikację Ustawienia, stuknij swoją nazwę u góry, a następnie stuknij „iCloud”. Przewiń listę aplikacji za pomocą iCloud i poszukaj „Brelok”. Stuknij i upewnij się, że jest włączony.

Jak uzyskać dostęp do haseł pęku kluczy iCloud

icloud pęku kluczy

Podobnie jak w przypadku każdego menedżera haseł, musisz upewnić się, że zawsze wiesz, jak uzyskać dostęp do haseł i danych przechowywanych w pęku kluczy iCloud.

Na iOS:

  1. Otwórz ustawienia
  2. Przewiń w dół do „Hasła i konta”
  3. Stuknij „Hasła witryny i aplikacji”
  4. Uwierzytelnij za pomocą Face ID lub Touch ID
Zobacz - >  Harvard Referencing Widget Mac 2.0

Na komputerze Mac:

  1. Otwórz Safari
  2. Na pasku menu kliknij „Safari”, a następnie „Preferencje”
  3. Poszukaj „Hasła” u góry

Teraz zobaczysz jasną listę haseł i danych logowania do każdej witryny. Apple ostrzeże Cię również, jeśli ponownie użyjesz tego samego hasła w wielu witrynach, i udostępni szybki link do zmiany hasła w witrynie usługi.

Możesz także skorygować i wkleić nazwy użytkowników i hasła oraz AirDrop je na inne urządzenia.

Zakończyć

W systemach MacOS i iOS Keychain iCloud pojawi się na prawie każdym ekranie logowania, umożliwiając łatwy dostęp do nazwy użytkownika i hasła. Będzie także oferować sugestie automatycznego wypełniania płatności kartą, adres i inne.

iCloud Keychain to niewiarygodnie potężny sposób zarządzania hasłami, danymi kart kredytowych i innymi potrzebami aplikacji innych firm. Czy do przechowywania danych osobowych używasz pęku kluczy iCloud? A może znalazłeś lepsze rozwiązanie? Daj nam znać w komentarzach.

Zobacz - >  Nvidia Quadro & GeForce Driver Mac 387.10.10.10.40.138

dobrymac.pl jest dostarczany przez Tylko odpowiedz: Połącz się jeden na jednego z ekspertem wsparcia Apple, aby uzyskać pomoc krok po kroku przez telefon lub czat online, 24/7. Uzyskaj dostęp do tysięcy wysoko ocenionych, zweryfikowanych Specjalistów ds. Wsparcia Mac. Specjalizacje obejmują: Mac, iPod, iPhone, iPad, iTunes i inne. Spróbuj teraz.