Udostępnij

Wielozadaniowość na iPadzie ewoluowała z biegiem lat, a wraz z iPadOS 13 zobaczyliśmy kolejną rundę zmian i nowe możliwości. Ale jeśli przypadkowo wywołujesz funkcje takie jak Split View, postępuj zgodnie z instrukcjami wyłączania wielozadaniowości na iPadzie.

W zależności od sposobu użytkowania iPad, możesz chcieć wyłączyć wszystkie lub niektóre funkcje wielozadaniowości iPadaOS 13.

Z drugiej strony, jeśli zdarza Ci się przypadkowo aktywować Split View lub Slide Over na iPadzie od czasu do czasu i chcesz być bardziej pewny, sprawdź nasz film wideo patrząc na wszystkie sposoby aktywacji i korzystania z wielozadaniowości na iPadzie.

Chociaż wielozadaniowość jest nieco złożona i nie jest tak przyjazna dla użytkownika, jak mogłaby być, MacStories Niedawno opracowano ciekawą koncepcję tego, jak można ją ulepszyć.

Jak wyłączyć wielozadaniowość na iPadzie

  1. Zmierzać do Ustawienia
  2. Przesuń nieco w dół po lewej stronie i dotknij Ekran główny i stacja dokująca
  3. Kran Wielozadaniowość
  4. Naciśnij przełącznik obok Zezwalaj na wiele aplikacji aby wyłączyć wielozadaniowość Split View i Slipe Over (na razie brak indywidualnej kontroli)
  5. Możesz także wyłączyć obsługę obrazu w obrazie, a także obsługę gestów, która pozwala przełączać się między aplikacjami za pomocą gestu czterema palcami lub rozwinięcia 4/5 palców, aby otworzyć przełącznik aplikacji)

Innym sposobem na uproszczenie korzystania z iPada jest wyłączenie „Sugerowanych i najnowszych aplikacji w Docku”. Ten przełącznik znajduje się w ustawieniach Home Scree & Dock pokazanych na pierwszym zrzucie ekranu poniżej.

Oto jak to wygląda:

Teraz możesz wybrać funkcje wielozadaniowości, które chcesz wyłączyć.

Czytaj więcej dobrymac.pl tutoriale:

iPad:

iPhone:

AirPods Pro:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do zarabiania dochodów. Więcej.


Sprawdź dobrymac.pl na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Komentarze