Udostępnij

Bez względu na to, czy kupiłeś zegarek Apple Watch, czy już go masz i po prostu nie śledziłeś wcześniej swoich kroków, jest to szybkie i łatwe. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, jak zobaczyć kroki w Apple Watch, w tym odległość, pokonane loty oraz trendy dzienne, miesięczne i roczne.

Kiedy już masz Apple Watch sparowany z iPhonem i jest gotowy do pracy, automatycznie śledzi kroki za każdym razem, gdy go nosisz.

Chociaż nie możesz ustawić celów dla liczby kroków, możesz dostosować swój cel ruchu (w aplikacji Aktywność naciśnij mocno pierścienie aktywności). Ale nawet bez celów związanych z postępem, łatwo jest szybko wyświetlić.

Możesz zobaczyć stopnie, dystans i loty pokonane na Apple Watch, a aplikacja Activity na iPhone pokazuje codzienne, miesięczne i roczne trendy odległości oprócz wszystkich danych, które możesz zobaczyć na Apple Watch.

Jak śledzić kroki w Apple Watch

  1. Otworzyć Aplikacja aktywności na Apple Watch
  2. Przesuń w dół lub przewiń w dół za pomocą Cyfrowej korony
  3. Twoje codzienne kroki, dystans i pokonane loty pojawią się na dole
  4. Aby zobaczyć kroki i powiązane dane dotyczące aktywności na kolejny dzień, musisz użyć aplikacji Activity na iPhonie (instrukcje poniżej)

Jak śledzić kroki Apple Watch na iPhonie

  1. Otworzyć Aplikacja aktywności
  2. Przesuń w dół
  3. Na dole znajdziesz swoje kroki, dystans i loty
  4. Więcej danych jest dostępnych po dotknięciu miesiąca w lewym górnym rogu i wybraniu innej daty
  5. Jeszcze więcej danych o odległości jest dostępnych w zakładce Trendy u dołu ekranu

Oto jak wygląda proces:

Jak pokazano powyżej, sekcja Trendy pokazuje, czy ruchy, ćwiczenia i dystans są w fazie wzrostu lub spadku. Stuknij jeden z nich, aby wyświetlić dane dzienne, miesięczne i roczne.

Pamiętaj, że Twoje dane między Apple Watch a iPhone'em nie zawsze były dokładnie zsynchronizowane. Ale po kilku minutach świeżej aktywności Twój iPhone powinien pasować do zegarka.

Jedynym zastrzeżeniem będzie, jeśli zdejmiesz zegarek Apple Watch i będziesz mieć przy sobie iPhone'a i wykonasz porządną ilość spacerów lub biegania. W takim przypadku aplikacja Health na iPhonie pokaże więcej kroków niż w aplikacji Activity, która pobiera dane z Apple Watch.

Czytaj więcej samouczków Apple Watch dobrymac.pl:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do zarabiania dochodów. Więcej.


Sprawdź dobrymac.pl na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Komentarze