Udostępnij

Pasek Touch Bar na MacBooku Pro oferuje różne skróty dla każdej aplikacji, ale czasami nie działa zgodnie z oczekiwaniami. Użytkownicy mogą w końcu doświadczyć nieoczekiwanych zachowań, takich jak zawieszanie się lub brak reakcji określonych przycisków.

Jeśli tak się stało, pamiętaj, że możesz to naprawić bez konieczności ponownego uruchamiania komputera Mac, więc postępuj zgodnie z instrukcjami, jak naprawić pasek Touch Bar, gdy przestanie działać.

Mac: jak naprawić i ponownie uruchomić pasek Touch Bar, gdy przestanie działać

Pamiętaj, że ten proces został przetestowany tylko na macOS Catalina i nie gwarantujemy, że będzie działał z innymi wersjami systemu operacyjnego.

Nie musisz pobierać żadnego specjalnego oprogramowania ani niczego takiego. Zamiast tego wystarczy otworzyć Terminal aplikacja, która jest fabrycznie zainstalowana na komputerze Mac.

Możesz znaleźć aplikację Terminal, wyszukując ją w Spotlight lub w folderze Finder> Aplikacje> Narzędzia.

Przy otwartym terminalu musisz wpisać następujące polecenia:

sudo pkill TouchBarServer;

sudo killall „ControlStrip”;

Możesz je wpisać lub skopiować i wkleić oba polecenia razem. Naciśnij klawisz Return, aby kontynuować. Wynik będzie mniej więcej taki:

Terminal wymaga hasła, aby zakończyć proces i ponownie uruchomić wszystko, co jest związane z paskiem dotykowym. To normalne, że nie widzisz znaków na ekranie podczas pisania, więc po zakończeniu naciśnij ponownie klawisz Return.

System natychmiast uruchomi ponownie proces kontrolujący pasek Touch Bar i powinien ponownie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Sprawdź więcej naszych poradników tutaj. Czy kiedykolwiek miałeś jakieś problemy z paskiem dotykowym? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do zarabiania dochodów. Więcej.


Sprawdź dobrymac.pl na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Komentarze