Udostępnij

Dyskretne narzędzie do tłumaczenia dla systemu macOS, które znajduje się na pasku stanu i oferuje możliwość pracy z ponad 90 różnymi językami

W Internecie dostępnych jest wiele narzędzi do tłumaczenia, które mogą pomóc w renderowaniu tekstu na różne języki, ale wszystkie wymagają użycia przeglądarki internetowej. Mate Translate (dawniej Instant Translate) to minimalistyczna aplikacja macOS, która zapewnia te same funkcje na pasku stanu.

Narzędzie do tłumaczenia wymagające połączenia z Internetem

Mimo że Mate Translate jest samodzielną aplikacją na macOS, proces tłumaczenia odbywa się online, więc zawsze wymagane jest połączenie z Internetem.

Z drugiej strony narzędzie Mate Translate znajduje się na pasku stanu i możesz uzyskać dostęp do jego interfejsu za pośrednictwem powiązanego menu lub za pomocą skrótu zdefiniowanego przez użytkownika w całym systemie.

Zobacz - >  Taza Mac 1.6.4 - Pobierz

W aplikacji Mate Translate można bez trudu ustawić automatyczne wykrywanie języka źródłowego, a następnie ręcznie wybrać cel tłumaczenia.

Oczywiście możesz również samodzielnie wybrać język źródłowy, na wypadek gdyby automatyczne wykrywanie nie zapewniło dokładnego wyboru.

Posłuchaj wymowy tekstu i zarządzaj dziennikami historii

Mate Translate potrafi czytać na głos zarówno oryginalny tekst, jak i tłumaczenie docelowe: wystarczy nacisnąć przycisk głośności powiązany z każdym z dwóch pól tekstowych.

Aplikacja Mate Translate automatycznie ukrywa panel tłumaczenia, jeśli klikniesz myszą w dowolnym innym miejscu na pulpicie, ale masz również możliwość przypięcia go do ekranu i znacznie łatwiejszego poruszania się tam i z powrotem.

Inne opcje dostosowywania obejmują możliwość zdefiniowania ogólnosystemowego klawisza skrótu do szybszego dostępu do Mate Translate, włączenia funkcji inteligentnego tłumaczenia i przełączania funkcji historii. Domyślnie Mate Translate rejestruje wszystkie Twoje tłumaczenia, a Ty możesz bez wysiłku zarządzać wpisami za pomocą karty Historia.

Zobacz - >  Gemini II Mac 2.6.4 - Pobierz

Aplikacja do tłumaczenia korzystająca z usługi online i znajdująca się na pasku stanu

Podsumowując, Mate Translate korzysta z usług online, które oferują możliwość tłumaczenia tekstu na 90 różnych języków, ale upraszczają proces, umożliwiając wykonanie zadania z wygodnego paska stanu.

Złożone pod

Tłumaczenie tekstu Tłumaczenie tekstu Słuchanie wymowy Tłumaczenie tekstu Tłumaczenie języka