Udostępnij

Oficjalna aplikacja Twitter została zaktualizowana w celu obsługi nowego trybu ciemnego iOS 13. Twitter ma od jakiegoś czasu ciemny motyw, ale musiał zostać przełączony ręcznie, ponieważ iOS nie miał pojęcia motywu. Aplikacja integruje się teraz ze zmianami w systemie iOS 13, dzięki czemu można ustawić ją tak, aby pasowała do bieżącego wyglądu systemu.

Wypróbuj 30-dniową bezpłatną wersję próbną Amazon Prime

Przed czwartkowym uruchomieniem iOS 13 wiele aplikacji zaczyna zawierać natywną funkcjonalność systemu operacyjnego w trybie ciemności. Niektóre aplikacje modyfikują istniejący niestandardowy silnik motywów w ustawieniu wyglądu iOS 13, podczas gdy inne pasują do zachowania aplikacji Apple; bez ustawień, wystarczy automatycznie przejść do bieżącego motywu.

Zobacz - >  Atomic Clock Mac 1.2.2 - Pobierz

W przypadku Twittera przyjmują poprzednie podejście. Daje to dodatkową kontrolę, ponieważ oznacza, że ​​możesz zmusić Twittera do korzystania z określonego motywu, niezależnie od ustawienia wyglądu systemu. Jeśli jednak chcesz automatyczne przełączanie, wykonaj następujące kroki.

Jak włączyć ciemny tryb Twittera dla iOS 13:

  • Aby włączyć obsługę trybu ciemnego w aplikacji Twitter, upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji Twitter na swoim iPhonie lub iPadzie.
  • Następnie otwórz aplikację, przesuń palcem po lewej krawędzi ekranu, aby otworzyć pasek boczny Twittera.
  • Przejdź do „Ustawienia i prywatność” -> „Wyświetlacz i dźwięk” -> „Tryb ciemny”.
  • Upewnij się, że opcja „Użyj ustawień urządzenia” jest włączona. Spowoduje to, że Twitter będzie odzwierciedlał motyw systemu, pasując do aktywnego trybu jasnego lub ciemnego urządzenia. W ustawieniach iOS możesz opcjonalnie ustawić tryb ciemny, aby reagował na wschód i zachód słońca.
Zobacz - >  Jak sprawdzić, czy iPhone 7 kwalifikuje się do programu „Brak usługi”

Przełącznik „Użyj ustawień urządzenia” jest domyślnie włączony, ale jeśli wcześniej dostosowałeś opcje motywu Twittera, możesz go wyłączyć, dopóki nie przejdziesz ręcznie i nie zmienisz go.

W tym samym okienku preferencji trybu ciemnego w aplikacji Twitter opcja „Motyw” daje dodatkową warstwę do dostosowania. Twitter faktycznie oferuje dwa mroczne motywy; ciemnoniebieski motyw („Dim”) i prawdziwy czarny motyw („Lights out”).

Motyw „Lights out” to ten, który najbliżej pasuje do palety ciemnych kolorów aplikacji Apple. Bez względu na wybrany motyw, ten będzie używany, gdy Twitter działa w „trybie ciemnym”.

Spodziewaj się, że o wiele więcej aplikacji doda oficjalną obsługę trybu ciemnego w nadchodzących dniach i tygodniach. iOS 13 jest dostępny dla użytkowników iPhone'a 19 września, a Dark Mode uruchamia się na iPadzie z iPadOS 30 września.

Zobacz - >  Snake Mac 2.5.0 - Pobierz


Sprawdź dobrymac.pl na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple: