Udostępnij

Przypisz różne tapety pulpitu do swoich ciemnych i jasnych motywów i przełączaj się między tymi trybami, klikając ikonę paska menu

W przypadku wszystkich funkcji, które oferuje system macOS, istnieje około miliona innych, których użytkownicy sobie życzą. Na przykład zawiera teraz tryby Ciemny i Jasny i może przełączać się między nimi automatycznie, ale nie ma łatwo dostępnego przełącznika. Podobnie, podczas gdy system operacyjny jest wyposażony w kilka dynamicznych tapet, nie można wybrać innego tła dla trybu Ciemny i Jasny.

Umbra to niewielka aplikacja, która rozwiązuje oba te niedociągnięcia. Pozwala wyznaczyć obraz lub galerię dla każdego motywu i ułatwia przełączanie między trybem Ciemny i Jasny za pomocą prostej ikony paska menu.

Zobacz - >  Blender Mac 2.83 - Pobierz

Ustaw preferowane tapety dla każdego motywu

Na początek otwórz ekran konfiguracji aplikacji i znajdź obrazy, które chcesz przypisać do trybów Ciemny i Jasny. Może to być jeden z nich, przechodząc do ich lokalizacji lub używając operacji przeciągania i upuszczania.

Jeśli chcesz użyć więcej niż jednego obrazu dla każdego motywu, po prostu umieść je w folderze, który następnie wybierzesz. Aplikacja po prostu wybierze losowy obraz z tej lokalizacji przy każdym przełączaniu tematów.

Przełączanie między trybem Ciemnym i Jasnym za pomocą jednego kliknięcia

Po ustawieniu tapet aplikacja będzie nadal działać w tle i będzie dostępna z paska menu, jeśli chcesz wybrać inne obrazy lub zmienić inne preferencje.

Jeśli chcesz tylko przełączać się między trybem Ciemnym i Jasnym, po prostu przytrzymaj klawisz ⌥ (opcja) i kliknij ikonę. Ta funkcja może się przydać, jeśli często przełączasz się między motywami, i jest z pewnością szybsza niż klasyczna metoda.

Zobacz - >  Quicken Mac 2020 5.16 - Pobierz

Jest prosty i lekki i spełnia swoje zadanie

Niewiele więcej można powiedzieć o Umbrze, ponieważ aplikacja nie oferuje wielu funkcji, ale te, które obejmuje, działają bez żadnych problemów. Jeśli potrzebujesz szybszego sposobu przełączania się między motywami i chcesz użyć różnych tapet dla trybu Ciemny i Jasny, wypróbuj go.

Zapisano pod

Tapeta Zmieniacz Ciemnego Trybu Przełącz Zmieniacz Tła Tapeta Ciemnego Trybu Pulpit Tło