Udostępnij

W ciągu roku aplikacje, e-maile, wiadomości, zdjęcia i wiele innych rzeczy gromadzą się. Gotowy, aby nacisnąć przycisk resetowania w organizacji swojego iPhone'a? Przeczytaj 5 sposobów na uporządkowanie i uporządkowanie iPhone'a, w tym łatwą (i zaawansowaną) automatyzację zapewniającą lepsze wrażenia na co dzień i zwiększoną wydajność.

Dzięki milionom aplikacji i niezliczonym sposobom komunikowania się, pracy, zabawy i rejestrowania chwil na iPhonie, zrozumiałe jest, że nasze urządzenia są zapchane dodatkowymi rzeczami, których nie potrzebujemy, szczególnie w przypadku wielu iPhone'ów 128 GB miejsca lub więcej.

Poniżej omówimy kilka ręcznych kroków, aby uporządkować i uporządkować iPhone'a, a także prostą i zaawansowaną automatyzację, dzięki której Twój telefon będzie działał jak dobrze naoliwiona, bardzo użyteczna maszyna.

Zanim zaczniesz, jeśli chcesz zobaczyć, ile aplikacji, zdjęć, filmów i utworów masz na swoim iPhonie, możesz przejść do Ustawienia> Ogólne> Informacje.

5 wskazówek, jak uporządkować i uporządkować iPhone'a

  1. Automatycznie i ręcznie usuwaj aplikacje
  2. Ustaw limity ważności dla iMessages
  3. Zajmij się e-mailem
  4. Usuń zduplikowane zdjęcia
  5. Sprawdź w magazynie
  6. Pomysły na automatyzację ?

Automatycznie i ręcznie usuwaj / organizuj aplikacje

Automatyczny

Jeśli jeszcze go nie używasz, świetną funkcją iOS jest możliwość automatycznego odciążenia nieużywanych aplikacji. Dane i dokumenty są zapisywane, ale aplikacje są usuwane bez konieczności ich przeglądania.

Zmierzać do Ustawienia> iTunes i App Store> i dotknij Odciąż nieużywane aplikacje na dnie.

Ręcznie

Jeśli chcesz dalej usuwać i selekcjonować swoje aplikacje, być może warto pomyśleć o korzystaniu z folderów lub, jeśli już tak jest, przemyśleniu sposobu ich wykorzystania.

Innym pomysłem nie jest wypełnienie ekranu głównego i dodatkowych ekranów aplikacjami i folderami, ale pozostawienie wizualnej przestrzeni dla czystszego wyglądu. Baw się dobrze, grając z różnymi opcjami, aby zobaczyć, co lubisz.

Zobacz - >  Dolphin Mac 5.0-11991 / 5.0-12051 Dev

Oto moja obecna konfiguracja z 19 aplikacjami na ekranie głównym z 3-aplikacyjną stacją dokującą. Moja druga strona składa się z rzadziej używanych aplikacji w folderach (mam zwyczaj używania Siri do uruchamiania większości aplikacji znajdujących się w folderach).

Nie zapomnij o nowej miłej funkcji w systemie iOS 13, która umożliwia długie naciśnięcie aplikacji i natychmiastowe usunięcie aplikacji lub edycję ekranu głównego.

Kolejną przydatną rzeczą do obejrzenia są Twoje Powiadomienia. Poświęć trochę czasu na przemyślenie, które aplikacje zasługują na regularne przerywanie pracy.

Zmierzać do Ustawienia> Powiadomienia kopać.

Limity ważności dla iMessages

Wiadomości tekstowe mogą zajmować dużo miejsca, a bogate multimedia, takie jak zdjęcia i filmy, są łatwe do przechwytywania i udostępniania.

Na szczęście istnieje ustawienie automatycznego usuwania wiadomości po roku lub 30 dniach. Aby ją włączyć, przejdź do Ustawienia> Wiadomości> Zachowaj wiadomości> i wybierz 1 rok lub 30 dni. Heads up, że spowoduje to usunięcie wszelkich wiadomości z twojego iPhone'a starszych niż wybrany limit czasu.

Zajmij się e-mailem

Wypisz się!

Ok, e-mail jest jednym z trudniejszych na liście, ponieważ to niekończąca się bitwa, ale oto kilka pomysłów.

Aby rozpocząć, możesz użyć wbudowanego przycisku Apple anulowania subskrypcji w domyślnej aplikacji Mail na iPhonie. W przypadku wiadomości e-mail z biuletynu nawyk niszczenia przycisku Anuluj subskrypcję wyświetlanego u góry.

W przypadku innych może być konieczne przesunięcie palcem w dół i wykonanie staromodnej rezygnacji z subskrypcji. W obu przypadkach stwórz rytuał rezygnacji z subskrypcji czegokolwiek, czego już nie chcesz, gdy tylko go zobaczysz.

Zobacz - >  Sonic Mac 2.0.2 - Pobierz

Ewentualnie możesz wysyłać niechciane wiadomości e-mail do folderu Wiadomości-śmieci, a usługa iPhone / e-mail nauczy się nie umieszczać ich w skrzynce odbiorczej.

Lornetka składana

Sprawdź, jak korzystasz z folderów. Istnieje kilka szkół myślenia, czy lepiej zapisywać ważne wiadomości e-mail jako pliki PDF lub inne typy plików i usuwać wiadomości e-mail natychmiast, czy też wygodniej jest organizować wiadomości e-mail w folderach, ale znaleźć to, co działa dla Ciebie.

W widoku wszystkich skrzynek pocztowych w aplikacji Poczta dotknij opcji Edytuj w prawym górnym rogu, a następnie Nowa skrzynka pocztowa w prawym dolnym rogu.

Aplikacje / usługi innych firm

Jeśli otrzymujesz dużo e-maili i chcesz użyć sztucznej inteligencji, aby poradzić sobie z tym wszystkim, aplikacje innych firm oferują różnorodne rozwiązania.

SaneBox jest wysoko ocenianą popularną opcją i integruje się z Gmailem, iCloud, kontami Microsoft i innymi. Oto, jak firma opisuje, co robi:

SaneBox AI identyfikuje ważne wiadomości, ukrywa rozproszenia, ma funkcję Nie przeszkadzać, eliminuje irytujących nadawców, przypomina o dalszych kontaktach i więcej…

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pomocne może być posiadanie osobnych klientów e-mail dla kont osobistych i służbowych. Korzystam z aplikacji Apple Mail do celów osobistych i Iskra do pracy.

Zduplikowane zdjęcia

iOS 13 ma funkcję automatycznego ukrywania podobnych zdjęć, ale możesz skorzystać z oprogramowania innych firm, aby całkowicie je usunąć.

Istnieje kilka dostępnych dla iOS, takich jak Odkurzacz ale możesz chcieć użyć aplikacji na Maca. Zdjęcia Duplicate Cleaner jest wysoko ocenianą bezpłatną opcją na komputery Mac i dopóki korzystasz z biblioteki zdjęć iCloud, oczyści ona także zdjęcia z iPhone'a.

Zobacz - >  Jak sprawdzić, które aplikacje iPhone'a mają dostęp do Twojej lokalizacji

Miejsca do przechowywania filmów dla świń, więc warto je sprawdzić. Udaj się do Aplikacja Zdjęcia, a następnie Albumy, przesuń palcem w dół i dotknij Wideo. Stamtąd możesz przejrzeć filmy, które chcesz usunąć. Jak się domyślacie, zaoszczędzisz najwięcej miejsca, zaczynając od największych filmów.

Sprawdź w swoim magazynie

Zarządzanie pamięcią masową uległo poprawie na przestrzeni lat dzięki iOS. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Pamięć iPhone'a, aby sprawdzić swoje.

Uzyskasz podział ogólnego wykorzystania miejsca, a także według aplikacji, a nawet zaleceń, które możesz stuknąć, aby zwolnić miejsce, takie jak „Przejrzyj duże załączniki” i wspomniane wyżej „Odciąż nieużywane aplikacje”.

Pomysły na automatyzację

Jeśli chcesz udać się na bardziej zaawansowane wody, aby zwiększyć swoją organizację i wydajność, skorzystaj z aplikacji Skróty to fantastyczna opcja.

MacStories ma bogatą kolekcję bezpłatnych skrótów do niezliczonych aplikacji i przepływów pracy. A jeśli chcesz pójść jeszcze dalej, sprawdź ich Archiwum skrótów tutaj.

David Sparks ma również świetne przewodnik terenowy w aplikacji Skróty w tym ponad 100 instrukcji wideo.

Inną ciekawą opcją jest użycie niewidocznych folderów do utworzenia niestandardowego wzoru aplikacji na ekranie głównym. Sprawdzić Artykuł MacStories na ten temat tutaj.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do zarabiania dochodów. Więcej.


Sprawdź dobrymac.pl na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple: